Zadzwoń: 726 144 144 Napisz: [email protected]

APJD WYGRYWA PUCHAR JESIENI

22 października 2016 roku, na sztucznej trawie pod balonem przy ul. Gen. Sosnkowskiego 10 odbyła się X edycja Pucharu Jesieni. Wzięło w nim udział sześć drużyn: Akademia Młodego Piłkarza GOOL, Akademia Piłkarska Janusza Domaradzkiego, Mazovia Błomino, Klub Sportowy Grom, Osiedlowy Klub Sportowy Służew oraz Szkółka Piłkarska Ursus. Drużyny zostały rozlokowane w jednej grupie, w której rozgrywały mecze w systemie każdy z każdym, bez meczów rewanżowych, walcząc o atrakcyjne nagrody, puchary i medale. Turniej rozpoczął się punktualnie. O 9:05 rozpoczął się inauguracyjny mecz pomiędzy KS GROM i APJD. Mecz rozpoczął się bardzo korzystnie dla drużyny APJD, bo już w 3’ minucie udało im się wyjść na prowadzenie. Jak się później okazało, był to początek marszu tej drużyny po złote medale. APJD, po zwycięstwie nad KS GROM, wygrywali ze wszystkimi, następnymi drużynami. Tego dnia, żaden przeciwnik nie strzelił im bramki, pomijając samobójcze trafienie w inauguracyjnym meczu. O ile to, kto zdobędzie pierwsze miejsce było klarowne już na dwie kolejki przed końcem turnieju, to walka o srebrne medale toczyła się do samego końca. Bardzo miłym zaskoczeniem była postawa dziewcząt z SP Ursus. Mimo, że dziewczęta, w większości, dorównywały wiekiem chłopcom uczestniczącym w turnieju, wcale nie odbiegały od nich umiejętnościami. Szczególnie ważna była dla nich Gabrysia Wiśniewska, która strzeliła wszystkie bramki dla swojej drużyny. W ostatniej kolejce, gdy turniej piłkarski zmierzał ku końcowi, w walce o drugą lokatę uczestniczyły drużyny SP Ursus, AMP GOOL oraz OKS Służew. W pierwszej kolejności, mając jednocześnie najtrudniejsze zadanie, wystąpiła AMP GOOL, która musiała urwać choć punkt APJD. Mimo dzielnych starań i wielu prób, ta sztuka im się nie udała i APJD pozostali niepokonani. Przez stratę punktów, AMP GOOL musiała liczyć na remis w spotkaniu OKS Służew i SP Ursus. Obie drużyny były zainteresowane kompletem oczek w tym spotkaniu, bo dla obu oznaczało to w zasadzie tyle samo – drugie miejsce w turnieju. Porażka wiązała się z przesunięciem poza „pudło”. Mimo ambitnej postawy SP Ursus, dziewczęta musiały ulec lepiej dysponowanym przeciwnikom i OKS Służew, po zwycięstwie 3:0 powędrował na drugie miejsce. Brązowe medale trafiły do AMP GOOL.

W przerwie meczów odbyły się również dwa konkursy, w których wzięli udział zawodnicy występujących drużyn. Najpierw, uczestnicy mogli się pochwalić nabytymi umiejętnościami żonglerki. Zasady były proste. Kto najdłużej utrzyma piłkę w powietrzu ten wygra. Po ok. minucie, zostało dwóch zawodników. Wydawać się mogło, że będą żonglować i żonglować, ale ostatecznie trofeum sportowe trafiło do Kuby Siemieniewicza (AMP GOOL).
W drugim konkursie – strzałów z dystansu, zawodnicy w pierwszej rundzie mieli za zadanie strzelić z połowy boiska do pustej bramki, bez szczególnych utrudnień. W drugiej rundzie uderzona piłka mogła skozłować, ale nie więcej niż trzy razy. W trzeciej rundzie, do której dotarło trzech zawodników (wł. troje, jeden zawodnik i dwie zawodniczki) piłkę należało posłać bezpośrednio do bramki. Ostatnia runda musiała być powtórzona, bo dwoje spośród finalistów wykonało zadanie poprawnie. W dogrywce minimalnie lepszy okazał się Maks Sroczyński (APJD), który wygrał konkurs.

W klasyfikacji drużynowej, medale i puchary trafiły do:

I MIEJSCE: Akademia Piłkarska Janusza Domaradzkiego
II MIEJSCE: Osiedlowy Klub Sportowy Służew
III MIEJSCE: Akademia Młodego Piłkarza GOOL

W klasyfikacji indywidualnej, trofea i statuetki trafiły do:

Najlepszy strzelec: Alek Rutkowski (APJD)
Najlepszy bramkarz: Kacper Adamczuk (OKS Służew)
MVP turnieju: Gabrysia Wiśniewska (SP Ursus)
Konkurs żonglerki: Kuba Siemieniewicz (AMP GOOL)
Konkurs strzałów z połowy: Maks Sroczyński (APJD)

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za sportową postawę, zaangażowanie, pozostawione na boisku serca i wylany pot. Życzymy powodzenia w przyszłych zawodach!

X Puchar Jesieni!

Zapraszamy na turniej piłkarski pn. "Puchar Jesieni" - Ursus 2016

Turniej jest planowany na 8 drużyn. Utworzone zostaną dwie grupy po 4 drużyny. W fazie grupowej będą rozgrywane mecze w systemie każdy z każdym, bez meczów rewanżowych. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do fazy pucharowej, w której rozegrane zostaną mecze półfinałowe, finał oraz mecz o 3 miejsce.