Zadzwoń: 721 144 144 Napisz: poczta@brzask.org.pl Zapisy: formularz zgłoszeniowy

Wielkanocny Turniej – URSUS 2016 zakończony. Na wstępie Stowarzyszenie Brzask pragnie pogratulować wszystkim zawodnikom, którzy zostawili na boisku mnóstwo serca i potu, oraz wspaniałym kibicom, którzy licznie zgromadzili się na hali przy ul. Sosnkowskiego 10, by dzielnie wspierać swoich ulubieńców.

Sam turniej nie odbył się bez niespodzianek. Do tych największych należałoby zaliczyć brak awansu drużyny Talent Targówek oraz II miejsce drużyny Gwardia Warszawa. Ci pierwsi, pechowo zostali w grupie, gdy w meczu ‘o wszystko’ ulegli Zniczowi Pruszków 1:0, po dość szczęśliwym trafieniu tych pierwszych. Grupa D była najbardziej wyrównana i różnie mogłoby być, gdyby te drużyny znajdowały się w pozostałych grupach, a nie wszystkie w jednej. Warto wspomnieć o ‘czarnym koniu’ całego turnieju, mianowicie Gwardii Warszawa. O ile, z uwagi na niestawienie się drużyny AMP GOOL Wyszków mieli nieco łatwiejsze zadanie z awansem, to jednak młodzi ‘Gwardziści’ musieli bardzo się namęczyć, by osiągnąć tak doskonały rezultat, jakim niewątpliwie jest II miejsce. Najpierw w ćwierć finale wygrali skromnie, ale jednak, z drużyną UKS Lupus Kabaty, która w grupie A nie straciła nawet jednej bramki. Następnie w półfinale przyszło im się zmierzyć z doskonale grającą zespołowo drużyną MKS Polonią Lidzbark Warmiński. W regulaminowym czasie żadna z drużyn nie zdobyła bramki, za to konkurs rzutów karnych, szczególnie za sprawą świetnie dysponowanego Mikołaja Mazura (bramkarz Gwardii), Gwardia rozstrzygnęła na swoją korzyść. Pojedynek finałowy to potyczka Gwardii Warszawa oraz objawienia tego turnieju – Armado Warszawa. Należy dodać, że Armado strzelili najwięcej bramek w turnieju i tylko raz, w pojedynku z Unią Warszawa ich przyszłość była niewiadoma, kiedy o losie ich awansu decydowały rzuty karne. Na szczęście dla nich, wszystko poszło po ich myśli i Armado, pokonując pewnie w finale Gwardię Warszawa 4:0 sięgnęło po złoto.

Jeśli chodzi o indywidualności, wybranie najlepszego bramkarza i najważniejszego zawodnika turnieju przysporzyło organizatorom nie lada bólu głowy. Zdecydowano jednak, że statuetka najlepszego bramkarza trafi do Mikołaja Mazura (Gwardia Warszawa), który miał olbrzymi wpływ na tak dobry wynik Gwardii Warszawa. Najlepszym zawodnikiem wybrany został Tomasz Rajkowski, którzy prowadził grę UKS Varsovii. Jako, że Armado Warszawa było najskuteczniejszą drużyną turnieju, nie można się dziwić, że to do nich trafiły statuetki najlepszego strzelca – Antoni Malinowski oraz najlepszego asystenta – Łukasz Małocha.

Wyniki oraz statystyki dostępne na stronie www.stowarzyszeniebrzask.pl, na którą serdecznie zapraszamy!